Chelsea interesohet për Dembele – pista kryesore për francezin

Chelsea interesohet për Dembele – pista kryesore për francezin

08:24, 21/01/2022

Ousmane Dembele me shumë gjasë do të largohet nga skuadra e Barcelonës, pasi palët nuk arritën të gjejnë marrëveshje për rinovimin e kontratës.

 

Te Barcelona thuhet se janë të irrituar me sjelljet e agjentit të francezit, si dhe kërkesat e lojtarit për kontratën e re.

‘The Sun’ raporton se Chelsea tashmë ka vënë objektivin te lojtari i Barcelonës dhe duan transferimin e tij.

24 vjeçari ka kontratë valide me Barcën deri në verën që po afron, por katalanët mund ta lirojnë atë gjatë kësaj merkatoje, nëse vjen një ofertë e duhur për të.

Chelsea thuhet se do të bëjnë gjithsesi një ofertë, por nuk dihet nëse do të jetë për huazim apo për blerje të përhershme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco