FC Prishtina në Antalia, futbollisti i saj poston foto nga kryeqyteti

FC Prishtina në Antalia, futbollisti i saj poston foto nga kryeqyteti

19:49, 19/01/2022

Prishtina ka dy ditë që ka udhëtuar drejt Antalias atje ku po e zhvillon një fazë të përgatitjeve, shkruan Demokracia.com..

Skuadra bardhekaltër do të qëndrojë plot 17 ditë në tokën turke, derisa trajneri Abdulah Ibrakoviq parasheh disa ndeshje në mënyrë që ta kuptoj saktë formën e lojtarëve të cilëve do t’ua besojë barrën kryesor në kampionat.

Mirëpo një detaj që bie në sy është fakti se futbollisti kryesor i saj Leonit Abazi, fare nuk ka udhëtuar me ekipin.

Ndonëse nuk jepen detaje nëse Abazi ka ndonjë lëndim apo pakënaqësi, ka qenë vet futbollisti që sot ka konfirmuar që nuk është pjesë e ekipit duke postuar një foto nga Newborni i Prishtinës. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco