Bayern Munich me strategji të qartë për Robert Lewandowskin

Bayern Munich me strategji të qartë për Robert Lewandowskin

10:19, 19/01/2022

Bayern Munich po përballet me një periudhë kyçe që mund të shënojë të ardhmen afatshkurtër dhe afatmesme të skuadrës.

Sulmuesi dhe ylli i saj, Robert Lewandowski, përfundon kontratën e tij në verën e vitit 2023 dhe në zyrat e klubit kanë filluar të diskutojnë për vazhdimësinë e sulmuesit polak.

Me Erling Haaland në horizont dhe largimin e tij më shumë se gjasa në verë Nga Borussia Dortmund, klubi bavarez po mendon dy opsione për të larguar të panjohurat në lidhje me të ardhmen e fituesit të çmimit “The Best”.

Sipas Bild, Lewandowski ose të rinovojë në ulje page ose do të transferohet në verën e ardhshme.

Lewandowski është 33 vjeç dhe në politikën e Bayern Munich parashikohet vetëm një zgjatje e kontratës për një vit për ata mbi 30 vjeç, megjithëse gazeta gjermane flet për një përjashtim të mundshëm dyvjeçar për sulmuesin.

Sigurisht, gjithmonë me të njëjtën pagë – nëse rinovohet vetëm deri në vitin 2024, ose me një ulje nëse zgjatet edhe për dy vjet, pra deri në vitin 2025.

Oliver Kahn, Karl-Heinz Rummenigge dhe Hasan Salihamidzic duan që situata të sqarohet sa më shpejt që të jetë e mundur për të punuar sa më shpejt për një zëvendësues, qoftë edhe norvegjezi i Borussia Dortmund apo dikush tjetër. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco