Champions League/ Dopjetë e Messit dhe Mbappe në ‘pokerin’ e PSG, Leipzig surprizon Cityn

Champions League/ Dopjetë e Messit dhe Mbappe në ‘pokerin’ e PSG, Leipzig surprizon Cityn

20:42, 07/12/2021

Paris Saint Germain e ka mbyllur me fitore fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Të besuarit e Mauricio Pochettinos, me Lionel Messin dhe Kylian Mbappen në top formë, mundën 4-1 Clube Brugge në “Parc des Princes”.

Ata shënuan nga dy gola në këtë takim, ndërsa për Brugge realizoi Rits.

Parisi u kualifikua si vend i dytë në Grupin A, edhe pse Manchester City u mund 2-1 nga RB Leipzig.

Goli i parë u shënua në minutën e 24-t, ku Dominik Szoboszlai realizoi për 1-0.

Për 2-0 në pjesën e dytë në minutën e 72’ shënoi Silva, ndërsa City realizoi në minutën e 77-të.

Në minutën e 88-të, anglezët humbën edhe Walker, pasi u ndëshkua me karton të kuq.

Gjithsesi, kjo humbje nuk prish punë, për vetë faktin se City e kishte siguruar kualifikimin si kryesues i Grupit A.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco