FOTO/ Milanit i duhet ‘mrekullia’ për kualifikim, formacionet zyrtare të sfidës me Liverpoolin

FOTO/ Milanit i duhet ‘mrekullia’ për kualifikim, formacionet zyrtare të sfidës me Liverpoolin

19:59, 07/12/2021

Sfidat e mbrëmjes së sotme në Grupin B të Champions League do të jenë shumë interesante.

Si Milani, ashtu edhe Atletico Madrid, kanë ende shanse për të kaluar më tej, por vetëm për njërën do të ketë biletë, ndoshta për asnjërën, pasi edhe Porto është skuadër në pozitë shumë të mirë për t’u kualifikuar.

Milanit i duhet një mrekulli, pasi do të përballet me Liverpoolin ndaj të cilit vetëm fitorja i bën punë. Por, fitorja e kuqezinjve duhet të kombinohet me barazim në sfidën tjetër, ose të paktën Porto të mos marrë tri pikët.

Për Milan-Liverpool janë publikuar tashmë formacionet zyrtare, që mund t’i shihni në tabelën e mëposhtme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco