Mesfushori i Dortmundit sulmon arbitrin për penalltinë

Mesfushori i Dortmundit sulmon arbitrin për penalltinë

10:32, 05/12/2021

Borussia Dortmund dhe Bayern dje luajtën një derbi mjaft interesant në të cilin u shënuan pesë gola (2:3), dhe ndeshja u shënua nga një dëmtim i rëndë i Julian Brant dhe një vendim i diskutueshëm për penalltinë, e cila u kontrollua përmes VAR. 

Në Dortmund u tërbuan për vendimin për penallti, kështu që trajneri Marco Rose u përjashtua me karton të kuq, ndërsa Jude Bellingham foli pas ndeshjes, gjë që mund të kishte pasoja.
"Nuk është penallti, nëse po pyes veten. Hummels nuk e shikoi topin, ai lufton, e godet dhe as nuk e shikoi. Shikoni vendimet e tjera në këtë lojë. Çfarë mund të prisni atëherë ?”, pyeti futbollisti i ri i Borussia.

Bellingham aludoi këtu për gjyqtarin kryesor të ndeshjes, Zwayer, i cili ishte pjesë e një skandali të madh në futbollin gjerman 16 vjet më parë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco