Haaland shpërthen pas humbjes me Bayern: 'Ishte një skandal'

Haaland shpërthen pas humbjes me Bayern: 'Ishte një skandal'

09:28, 05/12/2021

Erling Haaland nuk e ka fshehur pakënaqësinë pas humbjes 3-2 të pësuar kundër Bayern Munich në kampionat.

Sulmuesi norvegjez është ankuar hapur për arbitrimin, duke e cilësuar arbitrin e ndeshjes arrogant.

“Mendoj se arbitrimi ishte një skandal”, ka thënë Haaland në intervistën pas ndeshjes.

“Rasti i Reus? Ishte një penallti e pastër. E pyeta arbitrin ‘pse nuk shkon ta shikosh te VAR?”. Ai m’u përgjigj ‘nuk është e nevojshme’ si një arrogant.

“Jo. Duhet të qetësohem pak. Po, ai ishte arrogant dhe nuk dua të them më shumë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco