Kosovari Mal Sahiti zuri vendin e parë në 'Generation 24 E2'

Kosovari Mal Sahiti zuri vendin e parë në 'Generation 24 E2'

22:02, 01/12/2021

Taekwondisti Mal Sahiti ka përfaqësuar suksesshëm vendin tonë në garën Generation 24 dhe Kampionatin Ballkanik për të Rinj dhe Seniorë, që u mbajt në Bukuresht të Rumanisë, raporton syri.net Kosova
Sahiti në Generation 24 E2 zuri vendin e parë, në kategorinë +65 kilogramë, grupmosha kadet, ndërsa në Ballkanik vendin e dytë, kategoria -65 kg, grupmosha kadet.
Pjesëmarrës në garë ishin 13 shtete të Ballkanit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco