Mbi 5 milionë paundë u vunë baste për fituesin e ‘Topit të Artë

Mbi 5 milionë paundë u vunë baste për fituesin e ‘Topit të Artë

10:55, 30/11/2021

Kompanitë britanike të basteve zbuluan se për çmimet e “Topit të Artë” janë vendosur mbi 5 milionë paundë baste.

Shumica e tyre, 44% ishin vendosur për fitues Messin, i cili triumfoi për herë të shtatë në ceremoninë gala në Paris.

Në vend të dytë, britanikët zgjodhën sulmuesin e Bayernit, Robert Lewandowski, i cili u rendit në vend të dytë në garë.

2% e basteve kishin zgjedhur fitues mesfushorin e Çelsit dhe Italisë, Zhorzhinjon.

Italo-braziliani fitoi Champions-in me klubin dhe Europianin me kombëtaren “Axurre”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco