Pele uron Messin pas fitores së ‘Topit të Artë’

Pele uron Messin pas fitores së ‘Topit të Artë’

09:14, 30/11/2021

Ylli argjentinas i Paris Saint-Germain, shtoi një tjetër 'Top të Artë' në koleksionin e tij, duke arritur në shtatë dhe tashmë është mbreti i padiskutueshëm i këtij çmimi.

Messi ka marrë urime nga të gjithë, natyrisht edhe nga legjenda e futbollit brazilian Pelé.

“Urime, Leo Messi, për një tjetër Top të Artë. Pa dyshim që është një nderim i drejtë për një talent të çuditshëm. Shtatë herë, faleminderit shumë!“, deklaroi kampioni i trefishtë i botës (1958, 1962 dhe 1970) në rrjetet sociale.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pelé (@pele)

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco