Gazeta gjermane: Lewandowskit iu vodh “Topi i artë”

Gazeta gjermane: Lewandowskit iu vodh “Topi i artë”

09:08, 30/11/2021

Gazeta prestiogjioze gjermane “Bild” e ka quajtur “skandaloze” zgjedhjen e Lionel Messit, si fitues i “Topit të artë”.

Në artikull thuhet se Lewandowski ishte larg më i mirë se Messi.

Sipas kësaj gazete sulmuesit të Bayern Munchen, i ishte vjedhur ky çmim.

Lionel Messi mbrëmë për herë të shtatë u shpall si “Futbollist i vitit”.

Kështu argjentinasi bëhet futbollisti më i vjetër që arrijnë ta marrë këtë epitet.

Robert Lewandowski u rendit i dyti, e Cristiano Ronaldo mbeti i gjashti kësaj radhe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco