Zbulohet vota e Shqipërisë për ‘Topin e Artë’

Zbulohet vota e Shqipërisë për ‘Topin e Artë’

08:48, 30/11/2021

Për “Topin e Artë” që akordohet nga revista prestigjioze francize “France Football” votojnë gazetarët nga çdo vend i Botës.

Për Shqipërinë të drejtën e votës e ka gazetari i sportit, Besnik Dizdari, i cili është njëherësh edhe presidenti i Nderit i Shoqatës së Gazetarëve Sportivë në Shqipëri (ASPA).

Image

Çdo gazetar kishte të drejtë të zgjidhte 5 emra futbollistësh dhe t’i vlerësonte me gjashtë pikë vendin e parë, 4 të dytin, 3 të tretin e kështu me radhë.

Përveç kësaj gazetarët kanë votuar edhe për portierin më të mirë, me të njëjtin sistem vlerësimi, duke përzgjedhur tre emra.

Ja si ka votuar Dizdari

JORGINHO (6)

Lionel Messi (4)

Robert LEWANDOWSKI (3)

Leonardo BONUCCI (2)

PEDRI (1)

« Trophee Yachine » 2021

Gianluigi DONNARUMMA (3)

Emiliano MARTINEZ (2)

Edouard MENDY (1)

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco