Legjenda italiane e thotë hapur: ‘Topin e Artë’ e meriton Lewandowski

Legjenda italiane e thotë hapur: ‘Topin e Artë’ e meriton Lewandowski

17:04, 29/11/2021

Ish-kapiteni i Romës, Francesco Totti beson se sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski e meriton “Topin e Artë” të vitit 2021.

Legjenda italiane që u pensionua në vitin 2017, foli për “Sport” para ceremonisë së “Topit të Artë”, që mbahet në Paris sonte.

Lionel Messi shihet si favoriti për ta fituar për herën e shtatë në karrierë, ndërkohë, Totti thekson se Lewandowski e meriton.

“Të themi që jemi mësuar të jetë gara mes Messit dhe Ronaldos. Por, këtë vit, do doja ta fitonte Lewandowski”, tha Totti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco