Sfidë emocionuese deri në fund, Chelsea dhe Manchester United ndajnë nga një pikë në 'Stamford Bridge'

Sfidë emocionuese deri në fund, Chelsea dhe Manchester United ndajnë nga një pikë në 'Stamford Bridge'

19:33, 28/11/2021

Chelsea dhe Manchester United ndanë nga një pikë në Stamford Bridge pas barazimit 1-1, në ndeshjen e javës së 13-të në League.

Chelsea ishte superiorë që nga fillimi i ndeshjes dhe fakti që kishte 68% të posedimit të topit dhe deri në 10 gjuajtje në drejtim të portës së “Djajve të kuq” flet qartë për dominimin e bluve në pjesën e parë. Megjithatë, rrjetat nuk u arrit të tundej.

Shumë shpejt pas nisjes së pjesës së dytë, United kaloi në epërsi. Jorginho bëri një gabim të madh në mesin e fushës si mbrojtësi i fundit dhe Sancho e shfrytëzoi këtë dhe e zgjidhi shumë mirë situatën në momentin që doli një për një me portierin, duke dërguar topin në rrjetë për 0-1.

Jorginho e shleu gabimin në minutën e 69-të pasi realizoi penalltinë pa problem dhe barazoi rezultatin në 1-1.

Deri në fund të lojës, Chelsea dominoi absolutisht sfidën dhe ishte një mrekulli që i ndali ata të mos shënonin golin e avantazhit. Ndeshja u mbyll me rezultatin 1-1.

Chelsea mban vendin e parë në Premier League me një pikë më shumë se Manchester City i vendit të dytë. United u ngjit në vendin e tetë pasi kaloi Brighton dhe Leicester. Chelsea pret Watford javën e ardhshme, ndërsa United përballet me Arsenalin.

Rezultati dhe golashënuesit:

Chelsea - Manchester United 1:1 (Penallti Jorginho 69' - Sancho 50')

Renditja:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco