VIDEO/ Gafë e pafalshme e Jorginho-s, Sancho kalon në avantazh Man United

VIDEO/ Gafë e pafalshme e Jorginho-s, Sancho kalon në avantazh Man United

18:41, 28/11/2021

Ka nisur vrullshëm pjesa e dytë e derbit mes Chelseat dhe Manchester United, e vlefshme për javën e 13-të në Premier League.

Në minutën e 50’ ishte Jadon Sancho ai i cili kaloi “Djajtë e kuq” në avantazh pas një gafe të mbrojtjes së skuadrës londineze. Jorginho tregohet amator, pasi nuk arrin të ndal siç duhet një top të gjatë të fernandes, teksa nga kjo situatë përfiton Sancho, i cili i rrëmben sferën dhe niset në drejtim të portës së mbrojtur nga Mendy, i cili është i pafuqishëm të ndal sulmuesin anglez që e dërgon topin në rrjetë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco