VIDEO/ Fantastik! Futbollisti shqiptar 'rrëmben' skenën me një supergol në Angli

VIDEO/ Fantastik! Futbollisti shqiptar 'rrëmben' skenën me një supergol në Angli

17:54, 28/11/2021

Mesfushori shqiptar Bersant Celina ka realizuar një gol fantastik në ligën e dytë angleze të futbollit.

25-vjeçari stopoi bukur një top në minutat shtesës të pjesës së parë, duke dërguar nja parabol të pakapshme për portierin e Krjus që nuk kishte asnjë shans ta priste.

Realizimi i Celinës është bërë viral në rrjetet sociale duke u komentuar jo pak. Ky është goli i 4 për shqiptarin këtë sezon me fanellën e Ipsuiçit ndërkohë që ka dhënë dhe 3 asist.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco