VIDEO/ Dëmtimi i rëndë i Neymar, braziliani largohet nga stadiumi me paterica

VIDEO/ Dëmtimi i rëndë i Neymar, braziliani largohet nga stadiumi me paterica

16:48, 28/11/2021

Futbollisti i PSG-së, Neymar ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen ndaj Saint Etienne. Braziliani pësoi ndrydhjeje të kyçit të këmbës në minutën e 87-të, duke u larguar me barelë nga fusha lojës, për shkak të dhimbjeve të forta që shfaqeshin dukshëm edhe në fytyrë dhe aktualisht nuk dihet se sa larg mund të jetë jashtë fushës. Ajo që shkruajnë disa media në Francë është se sulmuesi brazilian e ka mbyllur vitin 2021.

Neymar dëmtoi këmbën e majtë dhe ky është vetëm një tjetër dëmtim  në serinë e dëmtimeve të brazilianit, i cili prej vitesh nuk mund të luajë më shumë se dy-tre muaj. Për shkak të dhimbjeve, Neymar u pa të largohej nga ambientet e stadiumit me paterica

 

 

Kujtojmë, PSG triumfoi me përmbysje  me rezultatin 3-1 dhe në këtë ndeshjen ndaj Saint Etienne debutoi edhe Sergio Ramos.

Image

 

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco