Formula 1 në zi, ndërron jetë Frank Williams

Formula 1 në zi, ndërron jetë Frank Williams

16:31, 28/11/2021

Legjendari Frank Williams, themeluesi i një prej skuadrave më të mira në historinë e Formula 1 është ndarë nga jeta sot në moshën 79-vjeçare.

Williams, i cili drejtoi ekipin britanik nga viti 1977 deri në shtator të vitit të kaluar, u shtrua në spital të premten dhe ndërroi jetë sot.

Williams u bë një nga skuadrat më të mira në historinë e Formula 1.

Williams ka fituar gjithsej nëntë tituj si konstruktor, ndërsa shtatë herë pilotët e saj kanë fituar tituj të kampionatit botëror.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco