Ish-ushtari i UÇK-së vrapon 28 kilometra për nder të 28 nëntorit

Ish-ushtari i UÇK-së vrapon 28 kilometra për nder të 28 nëntorit

16:00, 28/11/2021

Në një maratonë e vrapit që u organizua për nder të 28 nëntorit, mori pjesë edhe ish-ushtari i UÇK-së, Bekim Shyti.

Ai vrapoi fiks 28 kilometra, për 2 orë e 19 minuta, shkruan Syri Kosova.

I njohur edhe për fizikun e tij trupor, shumë të formësuar, Shyti shihet shumë i lumtur për këtë sukses që e arriti.

E për këtë arritje, ai mori edhe medalje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco