VIDEO/ Haaland i dedikon golin, reagimi i tifozes po bën xhiron e rrjetit

VIDEO/ Haaland i dedikon golin, reagimi i tifozes po bën xhiron e rrjetit

20:22, 27/11/2021

Erling Haaland është kthyer sot në fushën e lojës në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar gol në fitoren e Borusia Dortmund ndaj Wolfsburgut.

Por në rrjetet sociale nuk po qarkullon goli i tij, por një veprim pasi çoi topin në rrjetë.

Pasi shënoi në portën kundërshtare, Haaland u drejtua nga tribunat dhe i kushtoi golin një tifozeje kundërshtare.

Por me sa duket kjo e fundit nuk e mori me shumë sportivitet një veprim të tillë dhe iu kthye me një gjest aspak miqësor sulmuesit norvegjez.

Pamjet pushtuan rrjetet sociale, aq sa edhe vetë Haaland i ka publikuar në adresën e tij në Twitter.

“Kjo është arsyeja pse ne e dashurojmë futbollin”, shkruante Haaland përkrah videos, duke treguar se ndryshe nga zonja në fjalë, ai e kishte marrë me shumë sportivitet atë reagim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco