Superliga e Kosovës, sot luhen dy ndeshje interesante

Superliga e Kosovës, sot luhen dy ndeshje interesante

09:20, 27/11/2021

Sot luhen dy ndeshje në Superligën e Kosovës, në kuadër të xhiros së 16-të.

Kampioni aktual, Prishtina udhëton drejt Ulpianës, të cilat janë në formë në ndeshjet e fundit.

Prishtina pas fitores në lojën e fundit, do të kërkojë që të vazhdojë ecurinë pozitive edhe ndaj skuadrës së Lipjanit.

Në ndeshjen tjetër,Drita e pret Dukagjinin.

“Intelektualët” pas humbjes së derbit ndaj Gjilanit, do të synojë të kthehet tek fitoret ndaj Dukagjinit.

Të dy takimet zhvillohen nga ora 13:00. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco