Bayern Munchen eliminohet me turp nga Kupa e Gjermanisë

Bayern Munchen eliminohet me turp nga Kupa e Gjermanisë

22:57, 27/10/2021

Borussia Monchengladbach ka arritur të mposhtë Bayernin e Mynihut bindshëm 5-0 në kuadër të fazës 1/8-ave të Kupës së Gjermanisë.

Vendësit treguan që në fillim superioritetin dhe kaluan në epërsi në minutën e dytë me golin e Ramy Bensebaini.

Edhe në vazhdim Gladbach ishte më mirë dhe arriti të dyfishojë epërsinë në minutën e 15-të me golin e Ramy Bensebaini.

Vetëm pak minuta më vonë Bensebaini realizoi sërish për 3-0, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Edhe pjesa e dytë i takoi në tërësi Borussia Monchengladbach, që shënoi edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht në të 51’ shënoi Breel Embolo për 4-0.

Ishte sërish Emboloi që realizoi në minutën e 57-të për rezultatin përfundimtar 5-0.

Kështu, Borussia kualifikohet në Kupën e Gjermanisë, duke eliminuar Bayernin me rezultat të thellë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco