Xavi vendos rekord në Katar, Barcelona është synimi i radhës

Xavi vendos rekord në Katar, Barcelona është synimi i radhës

18:23, 27/10/2021

Ekipi i drejtuar nga Xavi Hernandez, Al Sadd e ka nisur këtë edicion në mënyrë fantastike.

Pas shtatë ndeshjeve të para Al Sadd ka grumbulluar 21 pikë dhe prin renditjen në tabelë.

Xavi me ekipin e tij ka arritur një rekord në Superligën e Katarit prej plotë 34 ndeshjeve pa humbje në ligë.

Al Sadd llogariten favorit absolut që të shpallen kampion në fund të edicionit në Katar.

Ndërkohë Xavi është lidhur ngushtë me një kalim te Barcelona, dhe mbetet të shihet nëse do të marr drejtimin e tyre edicionin e ardhshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco