Largohet nga Manchester United? Fernandes zbulon të vërtetën

Largohet nga Manchester United? Fernandes zbulon të vërtetën

15:42, 20/10/2021

Lojtari portugez shprehu zemërimin e tij me United në fillim të këtij viti.

Bruno Fernandes ishte pranë kërkesës për një transferim larg Manchester United në fillim të këtij viti mbi Superligën Evropiane.

Fernandes ka qenë një zbulim për United që nga transferimi i tij nga Sporting Lisbon në janar 2020, por marrëdhënia e tij me klubin erdhi në kulm në prill dhe mund të kishte çuar në largimin e tij.

Ylli portugez ka kontribuar me 44 gola dhe 29 asistime në 91 paraqitje për United që kur u bashkua për 46.6 milionë funte fillestare në gjysmën e rrugës gjatë fushatës 2019/20.

Ai e ka vendosur veten si një nga lojtarët më të rëndësishëm të ekipit nën Ole Gunnar Solskjaer, duke kombinuar kontributet e tij të golave ​​me lidershipin në fushë.

Sidoqoftë, marrëdhënia reciprokisht e dobishme mund të kishte përfunduar para kohe gjatë verës nëse Superliga Evropiane do të shkonte përpara siç ishte planifikuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco