Modric: Një Kupë Bote çdo dy vjet nuk ka kuptim, por lojtarët nuk pyeten për asgjë

Modric: Një Kupë Bote çdo dy vjet nuk ka kuptim, por lojtarët nuk pyeten për asgjë

16:42, 19/10/2021

Luka Modric është përfshirë në debatin e madh që po bëhet mbi zhvillimin e Kupës së Botës çdo dy vjet nga FIFA.

Duke pasur parasysh afërsinë e pushimit të fundit ndërkombëtar, kjo është një çështje e nxehtë aktualisht me FIFA duke u përpjekur të nxisë një ndryshim që do të bëjë që Kupa e Botës të luhet çdo dy vjet, megjithatë Modric ndihet sikur lojtarët kurrë nuk janë konsultuar në mënyrë adekuate për ndryshime të tilla

"Për mua, një Kupë Bote çdo dy vjet nuk ka kuptim," shtoi Modric në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Është e veçantë sepse të gjithë presin për katër vjet.

"Ata nuk i pyesin lojtarët për asgjë, ata përpiqen të bëjnë gjëra pa pyetur, të jem i sinqertë nuk dua të shikoj Kupën e Botës çdo dy vjet."

Modric ishte në gjendje të bëhej lojtari i parë që theu duopolin e Cristiano Ronaldo/Lionel Messi për Topin e Artë, megjithëse ai tani është fort prapa fushatës për mbështetur shokun e skuadrës së Los Blancos, Karim Benzema të fitojë titullin

"Le të shohim, ka disa kandidatë, Karim është njëri prej tyre dhe shpresoj se ai do të fitojë," vazhdoi Modric .

"Ai e meriton atë për shkak se si ka luajtur këtë vit dhe për shkak të karrierës së tij.

"Ai ka qenë gjithmonë në nivelin më të lartë dhe më në fund ka fituar një titull me Francën, e cila është gjithashtu e rëndësishme, ai është një nga kandidatët kryesorë me siguri."

Pas humbjes kundër Sherifit , ish -mesfushori i Spurs ishte i qartë se Los Merengues nuk kanë më vend për dështim në fushatën e tyre në Ligën e Kampionëve.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco