AC Milan “mbretërit” e penalltive

AC Milan “mbretërit” e penalltive

07:49, 17/10/2021

AC Milan arriti të bëj një përmbysje të çmendur ndaj Veronës me rezultat 3-2.

Golat për Milanin u shënuan nga Giroud (54′), Kessie (76′) dhe një autogol nga mbrojtësi kundërshtar Koray Gunter (78′).

Goli i dytë i Kessiet nga pika e penalltisë, e ka çuar në një numër shumë të lartë të penalltive të dhënë në favor të skuadrës së “Kuqezinjëve”.

Milanit tani i’u janë akorduar plot 23 penallti në Serie A që nga fillimi i sezonit të kaluar; së paku tetë më shumë se ndonjë skuadre tjetër.

Përndryshe Milani me këtë fitore tani kryesojnë në tabelë me 22 pikë të mbledhura, me shtatë fitore dhe vetëm një barazim pas tetë xhirosh. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco