Alves dëshiron rikthimin te Barcelona

Alves dëshiron rikthimin te Barcelona

11:08, 16/10/2021

Futbollisti brazilian e ka bërë të qartë dëshirën e tij që të rikthehet në Spanjë.

Dani Alves është momentalisht futbollistë i lirë pasi ndërpreu kontratën me Sao Paulon, transmeton lajmi.net.

Mbrojtësi tani ka nisur kërkime të një klubi të ri ku mund të vazhdojë karrierën.

Sipas mediave spanjolle, Alves ka kontaktuar drejtuesit e Barcelonës dhe iu ka bërë të qartë dëshirën e tij që të rikthehet sërish në klub.

38-vjeçari, është i vetëdijshëm për situatën e vështirë që po kalojnë ‘Blaugranët’ dhe u ka thënë se paratë nuk janë problem për të, sepse ai është i gatshëm të pranojë kontratë me kosto të ulët.

Drejtuesit e ‘Blaugranëve’, janë duke shqyrtuar seriozisht mundësinë e transferimit të tij, përkundër moshës së shtyerë Alves duket ende në formë optimale dhe në gjendje të ndihmojë klubin.

Kujtojmë që Alves ishte pjesë e Barçës gjatë viteve 2008-2016 ku realizoi 21 gola e 101 asisime në 391 ndeshje të luajtura. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco