Man City dhe Liverpooli fitojnë bindshëm, kalojnë në raundin tjetër të EFL Cup

Man City dhe Liverpooli fitojnë bindshëm, kalojnë në raundin tjetër të EFL Cup

23:24, 21/09/2021

Manchester City dhe Liverpooli kanë fitua ndaj Wycombes dhe Norëichit për të kaluar në raundin tjetër.

Qytetarët kanë marr një fitore të thellë me rezultat 6-1, edhe pse në fillim të ndeshjes ishin në disavantazh.

 

Riyad Mahrez shënoi dy herë, ndërsa De Bruyne, Phil Foden, Ferran Torres dhe Palmer shënuan nga njëherë.

Në anën tjetër Liverpooli ka fituar nda Norwich me rezultat 3-0.

Takumi Minamino shënoi dy gola, ndërsa Divock Origi shënoi një herë.

Southamphton, Burnley dhe Everton kaluan tutje po ashtu. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco