Vashat e Kosovës pësojnë humbje në 'Fadil Vokrri'

Vashat e Kosovës pësojnë humbje në 'Fadil Vokrri'

22:04, 21/09/2021

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave është mundur 3-0 nga Norvegjia në “Fadil Vokrri”, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Mysafirët ishin më të mirë dhe kaluan në epërsi në minutën e 12’të.

Viola Avduli e kaloi Norvegjinë në epërsi duke shënuar golin e parë në Fadil Vokrri.

Disa minuta më vonë, realizoi Julie Blakstad, për 2-0, derisa për 3-0 dhe rezultatin përfundimtar shënoi Lisa-Marie Utland.

Kjo humbje e lë Kosovën në vendin e parafundit në renditje me një pikë, derisa Norvegjia ka forcuar pozitën e parë me gjashtë pikë.

Kosova ndeshjen e radhës do ta zhvillojë në tetor ndaj Belgjikës. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco