Iniesta flet për të ardhmen pas futbollit dhe tregon planin e tij

Iniesta flet për të ardhmen pas futbollit dhe tregon planin e tij

22:01, 21/09/2021

Pas 25 vitesh tek Barcelona, ​​si në La Masia apo në ekipin e parë, futbollisti spanjoll Andres Iniesta, ende pjesë e Vissel Kobe, foli për të ardhmen e tij pas karrierës si lojtar. Ish -numri 8 i Barçës dëshiron të vazhdojë punën në botën e futbollit, dhe shpreson që një ditë të bëhet trajner ashtu si ish -shoku i tij i skuadrës tek blaugranët dhe në kombëtare Xavi Hernandez.

“Ka ditë kur mendon se dëshiron të trajnosh një ekip, të tjera kur nuk dëshiron… Nuk e di. Duke qenë aktiv, është e vështirë për mua të imagjinoj diçka. Është e vërtetë që duhet të mendoj për të dhe të shoh se cilat janë mundësitë. Ajo që do të doja, dhe ajo që po mendoj të bëj, është të marr diplomën time si trajner. Bërja e planeve afatgjata për të ardhmen është e ndërlikuar sepse nuk e dini se çfarë aftësish do të keni për të bërë këtë apo atë. Do të doja të qëndroj në futboll sepse është jeta ime, ka qenë dhe shpresoj se do të vazhdojë të jetë në një mënyrë tjetër, " tha Iniesta në një intervistë për Goal Spain .

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco