Arteta: Dhemb kur shikon rivalët në Champions e ne jo

Arteta: Dhemb kur shikon rivalët në Champions e ne jo

20:18, 16/09/2021

Me Chelsea, Liverpool, Manchester City dhe Manchester United që kanë luajtur secili në garat elitare të Evropës në mesjavë, Arteta dëshiron që lojtarët e Arsenalit të përdorin mbrëmjet e tyre të lira si motivim.

“Më dhemb shumë,” tha Arteta. Në ditët e fundit, është e dhimbshme të vendosësh televizorin dhe të shikosh ato skuadra dhe të mos shohësh Arsenalin atje. Është e dhimbshme.

I pyetur nëse kjo duhet të motivojë lojtarët e tij, Arteta shtoi: ‘Njëqind për qind. Unë nuk dua të ulem atje me Arsenalin që është jashtë atyre kompeticioneve. Ne kemi fokusin dhe shkaktari është atje.

Arsenali fitoi ndeshjen e parë të Premier Ligës këtë sezon duke mposhtur Norëich 1-0 fundjavën e kaluar.

Arteta ka paralajmëruar lojtarët e tij për sfidën e fortë që mund të presin të shtunën në ‘Turf Moor’.

“Do të jetë një lojë krejtësisht ndryshe nga ajo kundër Norëich,” tha Arteta. “Aty ku ata duan të marrin ndeshjen, ne do të duhet ta shmangim atë sa më shumë që të jetë e mundur dhe të bëjmë të kundërtën”, përfundoi meanaxheri spanjoll.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco