Rummenigge: Ja si e binda Lewandowskin të nënshkruante me ne para Realit

Rummenigge: Ja si e binda Lewandowskin të nënshkruante me ne para Realit

18:58, 16/09/2021

Dy gjigantët evropianë e donin polakun, që ishte agjent i lirë pasi nuk kishte rinovuar me Borussia Dortmundin.

Pas negociatave për disa muaj, në fund Bayern doli fitues për shërbimet e Lewandowskit.

Rummenigge për Marca, ka zbuluar se i kanë premtuar qendërsulmuesit trofeun e Ligës së Kampionëve për ta bindur të kalojë në “Allianz Arena”.

“Lewandowski është makineri e golave. Ai flirtoi me Real Madridin se pari”.

“Por, ne gjithmonë i kemi thënë: ti mund të fitosh Ligën e Kampionëve edhe me Bayern Munichun”.

Ndërkohë, Lewandowski vlerësohet si qendërsulmuesi më i mirë në botë, kurse është i lidhur me kalimin në Premierligë, te Liverpool.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco