Gruaja e Schumacher thyen heshtjen, flet për herë të parë për jetën e legjendës

Gruaja e Schumacher thyen heshtjen, flet për herë të parë për jetën e legjendës

16:47, 14/09/2021

Për botën e jashtme Michael Schumacher ishte superstari i Formula 1 i cili fitoi shtatë Kampionate Botërore-por për gruan e tij 26 vjeçare Corinna, ai ishte shumë më tepër.

Në pistë, ai ishte i njohur për nervat e tij të patundur dhe saktësinë e tij të plotë teksa lëvizte rreth pistës me shpejtësi marramendëse.

Corinna e mbështeti atë nga krahu , e cila u prezantua me yllin nga një mik i përbashkët në 1991 dhe katër vjet më vonë ata u martuan.

Ajo dinte një anë tjetër të legjendës së garave me motor - një zotëri i vërtetë dhe njeri i familjes që nuk donte asgjë më shumë sesa të festonte dhe të hidhte miq në pishinë.

"Ai është thjesht personi më i dashur që kam takuar ndonjëherë," thotë Corinna, e cila ka dy fëmijë Mick dhe Gina-Maria , me Michael.

Në dokumentarin e ri Schumacher , i cili do të publikohet nesër në Netflix, ajo dha intervistën e saj të parë të thelluar që nga aksidenti horror me ski i Michael në 2013 .

Misteri ka rrethuar gjendjen e burrit të saj që kur ai ra dhe goditi kokën në një shkëmb ndërsa kalonte një zonë të pasigurt jashtë pistave në Alpet Franceze në 2013.

Dihet që Michael pësoi dëmtime të trurit si pasojë e rënies dhe se ai është "ndryshe" pas plagëve të tij, por deri më tani pak është thënë.

Duke dhënë një pasqyrë të rrallë në jetën e tyre, Corinna tha: "Pavarësisht se çfarë ndodh, unë do të bëj gjithçka që mundem. Ne të gjithë do ta bëjmë atë.

"Ne bëjmë gjithçka që mundemi për ta bërë Michael më të mirë dhe për t'u siguruar që ai është i qetë dhe vetëm për ta bërë atë të ndihet sikur është me familjen e tij dhe për të vazhduar lidhjen tonë."

Corinna zbuloi se burri i saj gati nuk kishte vendosur të dilte në shpatet ditën e aksidentit të tij.

Ajo kujton: “Pak para se tĂ« ndodhte ngjarja nĂ« Meribel, ai mĂ« tha:‘ Bora nuk Ă«shtĂ« optimale. Ne mund tĂ« fluturojmĂ« pĂ«r nĂ« Dubai dhe tĂ« hidhemi me parashutĂ« atje. "

Corinna tha: "Unë kurrë nuk e fajësova Perëndinë ... Ishte vërtet fat i keq, i gjithë fati i keq që dikush mund të kishte ndonjëherë në jetën e tij."

Ajo ishte pranë Michael që në ditët e para kur ai ishte vetëm një yll i ri me presion të paimagjinueshëm mbi supet e tij, pasi u cilësua si një nga pilotët  më të mëdhenj të F1 .

 

 

Corinna thotĂ«: "'Privatja Ă«shtĂ« private,' thoshte ai gjithmonĂ«. ËshtĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r mua qĂ« ai tĂ« vazhdojĂ« tĂ« shijojĂ« jetĂ«n e tij private sa mĂ« shumĂ« qĂ« tĂ« jetĂ« e mundur.

"Michael na mbronte gjithmonë. Tani ne po mbrojmë Michael.

“Sigurisht qĂ« mĂ« mungon Michael çdo ditĂ«, por nuk jam vetĂ«m mua ai qĂ« mĂ« mungon - fĂ«mijĂ«t, familja, babai i tij, tĂ« gjithĂ« ata qĂ« janĂ« pranĂ« tij.

"Michael është këtu në një mënyrë tjetër, por ai është këtu dhe unë mendoj se kjo na jep forcë."

Po ashtu gruaja e Schumacher tregon edhe për pikën e dobët të pilotit, «Në festa, ai ishte i pari që mbërriti dhe i fundit që u largua. Ai e donte atë ... Ne qeshëm aq shumë dhe u argëtuam aq shumë.

“TĂ« gjithĂ« pĂ«rfunduam nĂ« pishinĂ« çdo herĂ«, kjo ishte gjĂ«ja e Michael. Edhe nĂ« dasmĂ«n tonĂ« njerĂ«zit u hodhĂ«n nĂ« pishinĂ«!

"Ai nuk mund të këndonte mirë, ishte një nga gjërat që ai nuk bëri aq mirë. Por ai gjithmonë këndonte "My Way" sepse i dinte tekstet. "

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco