Sulmuesi i Evertonit po përjeton papritur rininë e dytë, nëna e tij e ndihmoi të arrite në nivele të larta

Sulmuesi i Evertonit po përjeton papritur rininë e dytë, nëna e tij e ndihmoi të arrite në nivele të larta

13:27, 14/09/2021

Sulmuesi me përvojë i Everton, Andros Toënsend po përjeton papritur rininë e tij të dytë, teksa ai zbuloi për mediat se nëna e tij Katerina është "fajtore" për gjithçka.

Tifozët anglezë të futbollit e njohin mirë Andros Townsend. Ish -anësori i Tottenham dhe shpresa e madhe e futbollit në Angli pothuajse ishte harruar para se të firmoste me Crystal Palace.

Ai nuk luajti një rol të rëndësishëm në klubin londinez, por Rafael Benitez me mbërritjen e tij në Goodison Park vendosi të merrte tek Everton.

Edhe tifozët më optimistë të Everton nuk kishin pritshmëri të larta nga Townsend, por pas katër ndeshjeve të para të Premier League, ai ka arritur t’i bëjë për vete. Mbrëmë ai shënoi një gol dhe dhuroi një asist në fitoren 3: 1 kundër Burnley.

Futbollisti 30 vjeçar i Everton zbuloi se nëna e tij është "fajtore" për rikthimin e tij në nivele të larta.

"Unë i jam mirënjohëse nënës sime për përmbledhjen e të gjithë golave të mi gjatë në një video. Ajo më tregoi videon dhe tha që duhet të filloj të besoj sërish tek vetja,"tha Townsend.

Ish –futbollisti i Anglisë thekson se është i vetëdijshëm se duhet të ruajë një nivel të lartë loje.

"Shpresoj që me trajnerin Benitez do të vazhdoj të kem një shans për të luajtur dhe për të shënuar gola dhe asistuar me fanellën e këtij klubi historikisht të madh," shton Twonsend.

Për t'i bërë gjërat më mbresëlënëse, Benitez solli Townsend falas pasi skadoi kontrata e tij me Crystal Palace.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco