Kuka: Kampione olimpike, Distria krenaria e kombit!

Kuka: Kampione olimpike, Distria krenaria e kombit!

12:25, 24/07/2021

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, është krenar me arritjen e xhudistes së tij, Distria Krasniqi, e cila e ka mposhtur japonezen, Funa Tonaki.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se ajo është krenaria e kombit.

“Kampione olimpike! Disi krenaria kombit!|

“Xhudo për popullin Shqiptar kudo anembanë botës!”, ka shkruar Kuka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco