Vjosa Osmani i gëzohet suksesit të Distria Krasniqit

Vjosa Osmani i gëzohet suksesit të Distria Krasniqit

11:54, 24/07/2021

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i është gëzuar shumë arritjes së xhudistes Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Ajo ka publikuar në instagram një fotografi të xhudistes duke përqafuar trajnerin Driton Kuka, pasi e kishte mposhtur në gjysmëfinale xhudisten nga Mongolia Urantsetseg Munkhat.

Distria Krasniqi, pas pak do të përballet në finale me japonezen Tuna Fonaki.

Krasniqi veçse ka arritur të i sigurojë medalje Kosovës.

Por, xhudistja do të kërkojë që të argjendtën ta shndërrojë në të artë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco