Emocionet e Distria Krasniqit pas triumfit ndaj xhudistes mongole dhe kualifikimit në finalen e “Tokio 2020”

Emocionet e Distria Krasniqit pas triumfit ndaj xhudistes mongole dhe kualifikimit në finalen e “Tokio 2020”

11:26, 24/07/2021

Distria Krasniqi është kualifikuar në finalen e Lojërave Olimpike “Tokio 2020”.

Xhudistja e Kosovës ka arritur që ta mund mongolezen Urantsetseg Munkhbat në gjysmëfinale

Image

Me këtë fitore, ajo arriti që të kualifikohet në finale.

Për këtë sukses, pas ndeshjes së sotme, Distria shihet e emocionuar dhe i shkon në përqafim trajnerit, Driton Kuka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco