Sporti turk në zi/ Ish- kampioni evropian i boksit ndërron jetë në moshën 27 vjeçare

Sporti turk në zi/ Ish- kampioni evropian i boksit ndërron jetë në moshën 27 vjeçare

10:20, 21/07/2021

 Resul Küçük, një nga ish-kampionët evropianë të boksit të Turqisë dhe një atlet i licencuar për Bursaspor për një periudhë, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Bursa.

Bursaspor, i cili bëri një postim në rrjetet sociale shkroi:

"Ne kemi mësuar me trishtim të thellë lajmin se ish Kampioni i Evropës Resul Küçük, i cili gjithashtu boksieri në klubin tonë për një kohë, ndërroi jetë. Zoti e mëshiroftë, i shprehim ngushëllimet familjes së tij të trishtuar'.

Mësohej se trupi i 27-vjeçarit do të varroset në vendlindjen e tij në Trabzon, Akçaabat. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco