Lajme të këqija për Flik, i dëmdtohet ylli i skuadrës

Lajme të këqija për Flik, i dëmdtohet ylli i skuadrës

20:04, 30/03/2021

Pasditen e sotme, Bajerni Mynihut dha lajmi e keq të dëmtimit të sulmuesit polak, Robert Levandovski.

Levandovski është dëmtuar në stërvitjen me kombëtaren polake ku ishte i grumbulluar, dhe humb kështu  ndeshjen e rëndësishme ndaj Anglisë ditën e nesërme, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit ”Katar 2022”.

Koha  e rikuperimit të sulmuesit polak do të jetë një muaj, pasi ka pësuar një dëmtim të ligamentit në gjurin e tij. Dëmtimi i Levandovskit do të jetë një mungesë e rëndësishme për bavarezët në këtë pikë të sezonit, me polakun i cili ka shënuar 35 gola në kampionat këtë sezon dhe ka dhënë 6 asiste.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco