Merret vendimi për ndeshjen e Serie A që nuk u zhvillua: Procedura ndjek Juventus-Napoli!

Merret vendimi për ndeshjen e Serie A që nuk u zhvillua: Procedura ndjek Juventus-Napoli!

15:34, 30/03/2021

Gjykata Kombëtare e Apelit Sportiv zyrtarisht hedh poshtë ankesën e klubit të Lazios në lidhje me shtyrjen e Lazio-Torinos më 2 mars, një sfidë ndaj së cilës granatat nuk ishin paraqitur me urdhër të ASL të Torinos pasi ekipi ishte në qendër të një shpërthimi Covid-19.

Ndeshja do të duhet të zhvillohet. Një datë për rikuperimin e garës nuk është përcaktuar ende.

Kjo procedurë ka qenë e ngjashme me atë të Juventus-Napoli, e fiksuar me 7 prill tashmë, ashtu si Inter-Sassuolo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco