Barça dhe Juve në ‘luftë’ për të transferuar sulmuesin në Angli

Barça dhe Juve në ‘luftë’ për të transferuar sulmuesin në Angli

12:59, 30/03/2021

Barcelona dhe Juventus janë dy skuadrat që e admirojnë sulmuesin e Chelseas, Timo Werner.

“Blutë” londinezë kërkojnë jo më pak se 60 milionë euro për kartonin e sulmuesit gjerman.

Sipas Don Balon, Chelsea e ka prioritet transferimin e Erling Haaland dhe janë të hapur që ta shesin Werner që të rrisin të ardhurat. Sulmuesi ka dështuar të adaptohet në “Stamford Bridge”, ndërsa dy klubet Barça dhe Juve synojnë ta transferojnë gjatë merkatos së ardhshme.

Koeman beson se Werner do ishte përmirësimi i duhur i Antoine Griezmann, ndërsa Juventus e konsideron gjermanin si pasuesi i Paulo Dybalas, ky i fundit ende s’ka rinovuar dhe ndoshta do largohet gjatë verës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco