Manchester City eliminon Swansea-n nga FA Cup

Manchester City eliminon Swansea-n nga FA Cup

20:38, 10/02/2021

Në kuadër të raundit të 1/16 të FA Cup, Manchester City u përball këtë të mërkurë me Swansea “Qytetarët” arritën të kualifikoheshin në turin tjetër, pasi mposhtën Swansea-n  në transfertë me rezultatin 3-1.

Walker (30-të), Sterling (47-të) dhe Gabriel Jesus (50-të) ishin autorët e golave për skuadrën e Guardiola-s, ndërsa Whittaker (77-të)  shënoi golin e nderit për vendasit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco