Formacionet zyrtare/ Atalanta – Napoli, Gjimshiti përballë Rrahmanit e Hysajt

Formacionet zyrtare/ Atalanta – Napoli, Gjimshiti përballë Rrahmanit e Hysajt

20:04, 10/02/2021

Kush do t’i bashkohet Juventusit në finalen e Kupës së Italisë? Atalanta dhe Napoli përballen mbrëmjen e sotme në “Gewiss Stadium”, duke filluar nga ora 20:45.

Ndeshja e parë në stadiumin “Diego Armando Maradona” u mbyll në barazim 0-0 dhe sfida e sotme mes dy skuadrave pritet të jetë mjaft e luftuar.

Berat Gjimshiti për Atalantën dhe Amir Rrahmani e Elseid Hysaj për Napolin do ta nisin sfidën nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Atalanta (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino,Gjimshiti; Sutalo, De Roon, Freuler, Gosens; Pessina; Muriel, Zapata. Trajner: Gasperini.

Napoli  (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Maksimovic, Hysaj; Elmas, Bakayoko, Zielinski; Lozano, Osimhen, Insigne. Trajner: Gattuso.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco