M. United, duel me Liverpool për talentin e Sporting Lisbonës

M. United, duel me Liverpool për talentin e Sporting Lisbonës

17:56, 10/02/2021

Pas Bruno Fernandes, Manchester United mund të përsërisë një tjetër operacion të rëndësishëm me Sportingun e Lisbonës.

Bëhet fjalë për të riun Pedro Goncalves i cili po shkëlqen dhe po udhëheq ekipin në krye të kampionatit portugez me 14 gola të shënuar në sezonin e parë me Sportingun.

Për 22-vjeçarin do të jetë një betejë angleze pasi edhe Liverpool dëshiron ta ketë në skuadër ndërsa drejtuesit e klubit portugez e kanë bërë të qartë që lojtari largohet vetëm nëse paguhet klauzola prej 60 milionë eurosh.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco