Klopp në momente të vështira, humb njeriun e shtrenjtë, nuk mund të marrë pjesë në varrim

Klopp në momente të vështira, humb njeriun e shtrenjtë, nuk mund të marrë pjesë në varrim

14:10, 10/02/2021

Jurgen Klopp po përjeton një nga momentet më të vështira në jetën e tij.

Trajneri i Liverpool ka humbur nënën e tij.

Elizabeth Klopp ndëroi jetë në moshën 81 vjeçare, por Klopp nuk mund të marr pjesë në varrimin e saj për shkak të kufizimeve të vendosura nga qeveria gjermane për udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar.

‘Ishte gjithçka për mua. “Fakti që nuk mund të jem në varrim është për shkak të këtyre kohërave të tmerrshme, por posa të lejojnë rrethanat, ne do të bëjmë një përkujtim të mrekullueshëm që është i përshtatshëm për të”, u shpreh Klopp i cili në vitin 2000 ka humbur dhe babanë e tij.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco