Manchester City fiton ‘betejën’ me Liverpoolin për talentin që krahasohet me Neymar

Manchester City fiton ‘betejën’ me Liverpoolin për talentin që krahasohet me Neymar

13:16, 10/02/2021

Klubet e mëdha angleze nuk heqin dorë nga strategjia për të afruar talente nga e gjithë bota.

Manchester City ka fituar betejën me Liverpoolin në merkato teksa ka arritur akordin me Fluminensen për talentin 17-vjeçar, Kayky, i cili krahasohet me Neymar nga mënyra e lojës.

Sulmuesi i ri kërkohej edhe nga disa klube spanjolle, por ka zgjedhur Manchester City-n, që do të paguajë 10 milionë euro menjëherë, ndërsa në bazë të paraqitjeve të lojtarit operacioni financiar mund të shkojë deri në 15 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco