Ivan Cordoba merr rol drejtuesi te klubi italian

Ivan Cordoba merr rol drejtuesi te klubi italian

12:10, 10/02/2021

Ish-mbrojtësi i Interit, Ivan Cordoba, do të kontribuojë te klubi i Serisë B italiane, Venecia.

Klubi italian konfirmoi se 44-vjeçari është emëruar si Drejtor i Menaxhimit të Departamentit të Sporteve.

Duke parë karrierën e tij të pasur si futbollist dhe përvojën si menaxher i Interit, Venecia beson se Cordoba i ka plotësuar të gjitha kushtet për të qenë funksionar klubi.

Kujtojmë që me fanellën e Interit ish-mbrojtësi kolumbian fitoi tripletën në vitin 2010.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco