Lazio merr 3 pikë ndaj Cagliarit, Muriqi nuk lë gjurmë

Lazio merr 3 pikë ndaj Cagliarit, Muriqi nuk lë gjurmë

23:25, 07/02/2021

Lazio ka marrë pikë të plota ndaj Cagliarit.

Skuadra e drejtuar nga Simeone Inzaghi triumfoi me rezultat minimal 1 – 0, në ndeshjen e vlefshme për Serie A.

Goli i vetëm u shënua nga Ciro Immobile në minutën e 61-të, gol që për vendasit vlen tri pikë.

Në këtë ndeshje, u aktivizua si zëvendësues ylli i Kosovës, Vedat Muriqi.

Me këtë fitore, Lazio ngritët në vendin e pestë me 40 pikë, ndërsa Cagliari renditët e 18-ta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco