Ibrahimovic shënon golin e 500 në karrierë

Ibrahimovic shënon golin e 500 në karrierë

16:27, 07/02/2021

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar golin e 500 ndaj Crotones në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të të Serie A.

39-vjeçari ka arritur kuotën e  500 golave në karrierën e tij si futbollist në nivelin e klubeve. Suedezi ka shkëlqyer këtë sezon me “Rossonerët” ku ka shënuar 13 herë në 11 paraqitje, por dëmtimi e la jashtë fushave të blerta për dy muaj e gjysmë.

Me një fitore të mundshme ndaj kalabrezëve, Milani do të ngjitej sërish në vendin e parë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco