Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-futbollisti i Sheffield United

Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-futbollisti i Sheffield United

22:46, 22/01/2021

Ka ndërruar jetë pas betejës me një sëmundje të rëndë ish-futbollisti xhamajkan Luton Shelton.

Ai ishte diagnostikuar disa vite më parë me sëmundjen “ALS”, e cila i mori edhe jetën. Shelton në të kaluarën e tij ka luajtur në kampionate të rëndësishme si ai turk, suedez apo edhe norvegjez, teksa arritjen më të madhe e kishte në sezonin 2007-2008, kur ishte pjesë e Sheffield United në Angli.

Shelton ndërroi jetë në vendin e tij të lindjes në Xhamajka, duke u larguar kështu nga kjo jetë në një moshë shumë të re.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco